Wieczorek taneczny dla seniorów

Burmistrz Miasta Mariusz Godlewski przy wsparciu Rady Miejskiej od lat działają na rzecz raciąskich seniorów, zrzeszonych w różnego rodzaju organizacjach pozarządowych. Nie inaczej jest w tym roku – nasz samorząd realizuje dwa autorskie i unikatowe projekty, poprzez które kontynuuje politykę aktywizacji i zapobiegania społecznemu wykluczeniu osób starszych – „Raźnym krokiem w kulturę”, a także „Wesołe jest życie seniora”.

15 lipca seniorzy spędzili czas podczas wieczorku tanecznego, który obył się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu. Wydarzenie upłynęło w miłej atmosferze. Nie zabrakło wspólnych rozmów i oczywiście zgodnie z hasłem przewodnim wieczoru – tańca w rytm znanych przebojów.

Dzięki wspomnianym inicjatywom władz miejskich kontynuowana jest integracja środowisk senioralnych w Raciążu. Dodatkowo, seniorzy otrzymują wsparcie w realizacji swoich zainteresowań i pasji, a także zmniejsza się zagrożenie ich wykluczenia społecznego, które spotęgowała pandemia koronawirusa.