Wieczór filmowy dla seniorów

Burmistrz Miasta we współpracy z Radą Miejską od lat działają na rzecz raciąskich seniorów. Nie inaczej jest w tym roku, ponieważ jako samorząd realizujemy dwa autorskie i unikatowe projekty, których celem jest integracja środowisk senioralnych ich aktywizacja i walka z wykluczeniem społecznym, które pogłębiła pandemia koronawirusa.

W sobotę 5 sierpnia w ramach zadania „Wesołe jest życie seniora” seniorzy wzięli udział w seansie filmowym, podczas którego wyświetlony został film „Marysia i Napoleon” z 1966 roku, w których główne role zagrali Gustaw Holoubek i Beata Tyszkiewicz. Ponad dwugodzinny seans przywołał wiele pozytywnych wspomnień i pozwolił spędzić czas w miłej atmosferze. Kolejnym punktem wieczoru była zabawa taneczna. Wydarzenie odbyło się w sali widowiskowej Miejskie Centrum Kultury Raciąż, a władze miejskie reprezentowała Pani Sekretarz Renata Kujawa.

Poprzez kolejny ciekawy i nieszablonowy projekt kontynuujemy działania, które pokazują, że seniorzy również mogą aktywnie i ciekawie spędzać czas i łamać negatywne stereotypy. Cieszę się, że ta inicjatywa została dostrzeżona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, od którego otrzymaliśmy finansowe wsparcie, za które serdecznie dziękuję – zaznacza Burmistrz Mariusz Godlewski.