Seniorzy w płockim teatrze

Realizacja dwóch w całości autorskich i unikatowych projektów jest kontynuacją działań dla seniorów, które Burmistrz Miasta we współpracy z Radą Miejską podejmują już od dekady. Możliwość regularnych spotkań, rozwój pasji i zainteresowań czy zapobieganie społecznemu wykluczeniu – to tylko niektóre ich cele.

Po lipcowej wizycie w teatrze Studio Buffo seniorzy z naszego miasta wybrali się w kolejną podróż zgodnie z hasłem „Raźnym krokiem w kulturę”. 22 września gościli w Teatrze Dramatycznym m. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektaklu „Damy i huzary”, przygotowanym na podstawie komedii Aleksandra Fredry. To były niemal 2 godziny, podczas których seniorzy doświadczyli wielu artystycznych wrażeń podziwiając grę aktorską, wspaniałe stroje i scenografię, przenosząc się w czasie do XIX wieku.