Seniorzy obchodzili swoje święto

W sobotę 21 października 2023 r. Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji gościło raciąskich seniorów. Wspólnie świętowali oni Dzień Seniora. Nie zabrakło rozmów w miłej atmosferze, śpiewów oraz wspólnej zabawy. Wydarzenie było podsumowaniem autorskiego projektu naszego samorządu pn. „Wesołe jest życie seniora”.

Władze miasta podczas uroczystości reprezentowali Burmistrz Miasta Mariusz Godlewski oraz Sekretarz Renata Kujawa. Wydarzenie było okazja do spędzenia czasu w miłej i rodzinnej atmosferze, wspólnego śpiewu, tańca czy po prostu rozmowy. Tego typu aktywności seniorom brakowało przede wszystkim w trakcie pandemii koronawirusa. Podczas obchodów nie zabrakło też podziękowań i gratulacji dla seniorów za zaangażowanie w życie lokalnego społeczeństwa. Wysłuchano również okolicznościowych przemówień Burmistrza, Pani Sekretarz oraz Dyrektora MCKSiR Artura Adamskiego.

Na scenie wystąpił Chór „Magnolia” przy akompaniamencie Panów Roberta Szymborskiego i Marka Ochockiego, a bal seniora rozpoczął się występem Iwony Mysiakowskiej-Jaznach z zespołem Mohiko, który później porwał seniorów do tańca i wspólnej zabawy.

Autorski i unikatowy projekt realizowany przez samorząd naszego miasta to kontynuacja działań, które Burmistrz wraz z Radą Miejską podejmują na rzecz seniorów już od dekady.  Możliwość regularnych spotkań, rozwój pasji i zainteresowań czy zapobieganie społecznemu wykluczeniu – to tylko niektóre jego cele.