Raźnym krokiem w kulturę!

Słynne warszawskie teatry – Komedia oraz Kwadrat, a także Teatr Dramatyczny w Płocku były kolejnymi przystankami w swoistej kulturalnej podróży raciąskich seniorów. Obejrzenie spektakli w tych niezwykłych miejscach było elementem realizacji autorskiego projektu naszego samorządu pn. „Raźnym krokiem w kulturę”.

10 października w teatrze Komedia seniorzy mieli okazję zobaczyć komedię pt. „W łóżku z rabusiem” naszpikowaną lekkimi żartami. Na scenie pojawiło się wielu wspaniałych artystów – Elżbieta Romanowska, Olga Borys, Jan Jankowski czy Joanna Koroniewska. Były to przeszło 2 godziny spędzone w znakomitej atmosferze.

Kolejna niezapomniana teatralna przygoda miała miejsce 17 października. Seniorzy na scenie teatru Kwadrat obejrzeli pełną inteligentnego humoru i błyskotliwych dialogów komedię kryminalną „Małżeństwo do poprawki”. W obsadzie znaleźli się wspaniali polscy artyści – Paweł Małaszyński, Agnieszka Sienkiewicz, Andrzej Andrzejewski i Ilona Chojnowska.

27 października na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku seniorzy obejrzeli zaś spektakl „Prezent urodzinowy”. Była to komedia omyłek, przypadków, zbiegów okoliczności i rzecz jasna pełna śmiechu.

Cieszę się, że dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza możemy realizować autorską inicjatywę, która ma przede wszystkim integrować senioralne środowiska, a także zapobiegać społecznemu wykluczeniu seniorów i rozwijać ich zainteresowania – podkreśla Burmistrz Miasta Mariusz Godlewski.