Grzybobranie z seniorami

Realizacja dwóch w całości autorskich i unikatowych projektów jest kontynuacją działań dla seniorów, które Burmistrz Miasta we współpracy z Radą Miejską podejmują już od dekady. Możliwość regularnych spotkań, rozwój pasji i zainteresowań czy zapobieganie społecznemu wykluczeniu – to tylko niektóre ich cele.

16 września, w ramach projektu „Wesołe jest życie seniora” seniorzy wzięli udział w tradycyjnym grzybobraniu. Cisza i świeże leśne powietrze były idealnymi okolicznościami do spędzenia wolnego czasu w miłej atmosferze. Zbieranie grzybów, co w naszym kraju jest szczególnie popularne, wywołało u wszystkich uczestników wiele pozytywnych emocji. Grzybobranie zostało zwieńczone ogniskiem i zabawą z muzykiem. Nie zabrakło wspólnego śpiewu i tańca. Miasto Raciąż reprezentowali na tym wydarzeniu Burmistrz Mariusz Godlewski oraz Sekretarz Renata Kujawa. Obecny był również Dyrektor MCKSiR Artur Adamski.