Ekologiczny Piknik Rodzinny

1 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu zorganizowany został „Ekologiczny piknik rodzinny”. Wydarzenie było okazją nie tylko do wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu w świetnej atmosferze na świeżym powietrzu, ale także zapoznania się z kwestiami dotyczącymi ekologii i ochrony środowiska, o które powinniśmy dbać każdego dnia.

W programie imprezy były m.in. ekoturnieje i konkursy, ekowarsztaty czy zabawa w ekolaboratorium. Nie zabrakło także czasu na wspólne grillowanie. Z okazji Dnia Dziecka przeprowadzane były też różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe. Bardzo dużym zainteresowaniem widowni cieszył się konkurs na miss i mistera eko, którego uczestnicy prezentowali się na scenie we własnoręcznie wykonanych strojach z różnego rodzaju odpadów.

Podczas pikniku władze miejskie reprezentowali Burmistrz Mariusz Godlewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Chrzanowski.

Rodzinny piknik ekologiczny przy Szkole Podstawowej w Raciążu dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 30 000,00 zł.