Wystawa „Ikona – sztuka modlitwą pisana”

Burmistrz Miasta Raciąża Mariusz Godlewski, dyrektor MCKSiR w Raciążu Artur Adamski, Komitet Organizacyjny (Aneta Kowalska, Magdalena Bylińska, Anna Wichowska-Szcześniewska), Parafia pw. św. Wojciecha w Raciążu oraz Płockie Stowarzyszenie Twórców Kultury zapraszają na wystawę ikon „Ikona – sztuka modlitwą pisana” autorstwa Prof. dr hab. Zofii Hanny Kuźniewskiej. Zostanie ona otwarta 3 lutego, a dzieła będzie można obejrzeć w budynku MCKSiR w Raciążu. 4 i 5 lutego ikony zagoszczą zaś w naszym kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

– Jest mi bardzo miło zaprosić wszystkich miłośników sztuki na moją wystawę ikon oraz na wykład dotyczący historii i samej techniki dotyczącej wykonywania ikony. Otwarcie wystawy odbędzie się 3 lutego w Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu. Ikony, których jest ponad 20 w większości przedstawiają Matkę Bożą, ale również aniołów, świętych. Ikony można będzie również oglądać w sobotę i w niedzielę 4 i 5 lutego w Kościele Parafialnym w Raciążu – zaprasza prof. Zofia Kuźniewska z Akademii Mazowieckiej w Płocku. I dodaje: – Chętni będą mogli nabyć ikony lub złożyć zamówienie na ich wykonanie. Wszelkie zgłoszenia można kierować do księdza proboszcza oraz do pani Anety Kowalskiej.

Prace ikonopisarki można było oglądać m.in. w Domu Darmstadt, Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu.