Informacja w sprawie szacowania szkód w uprawach rolnych spowodowanych przymrozkami wiosennymi

W związku z wystąpieniem przymrozków wiosennych, które mogły spowodować straty w uprawach rolnych, informuję o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych na terenie Raciąża.
Mając na uwadze realny termin oszacowania strat oraz konieczność sprawnego przeprowadzenia prac komisji w terenie, przyjmowanie wniosków ustala się na: od 12 maja 2026 r. do 29 maja 2026 r.
Wnioski należy składać niezwłocznie po wystąpieniu szkody, jednak najpóźniej przed zbiorem lub likwidacją uszkodzonych upraw. Warunkiem przyjęcia wniosku jest jego kompletność oraz poprawność – wniosek musi być czytelny, prawidłowo wypełniony oraz zawierać wszystkie wymagane załączniki, w tym obowiązkowo kopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich.
Dane zawarte we wniosku muszą być zgodne z danymi zawartymi we wniosku o płatności bezpośrednie złożonym do ARiMR na rok 2026, a w formularzu należy wykazać wszystkie uprawy w gospodarstwie, nie tylko te, na których wystąpiły szkody.
Szacowanie szkód będzie możliwe wyłącznie w przypadku zgłoszenia strat przed zbiorem danej uprawy.
Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego Raciąża w godzinach 7:30-15:30.
Wzór wniosku:
Wniosek można pobrać także w formie papierowej w Urzędzie Miejskim w Raciążu.